Kolorowe włosy są retro!

Dziś ponownie kilka słów o moich włosach. Tym razem, jednak nie będzie tak nerwowo jak kilka miesięcy temu… 🙂 Trudno nie zauważyć, że moje kolory na głowie od ponad roku znacząco odbiegają od standardowych barw w palecie. Jednym się to podoba, drugim nie. Reakcje są bardzo różne. Dosyć często pojawia się pytanie czy kolorowe włosy pasują do mojego stylu? Czy takie kolory są retro? Dziś postanowiłam odpowiedzieć Wam na to pytanie. Tak! Kolorowe włosy są retro!

Kolorowe lata 50-te i 60-te

Mogłoby się wydawać, że moda na kolorowe włosy pojawiła się dopiero teraz. Dziewczęta i kobiety coraz chętniej wychodzą na ulice z tęczą na głowie. Ale czy tak jest w rzeczywistości? Otóż nie! Taka koloryzacja była już znana w XX wieku, a służyły do niej płukanki lub spray. Kolory co prawda nie były tak ekstrawaganckie jak dziś, ale różniły się od tych na co dzień spotykanych na ulicy. Jak możecie zobaczyć na filmach poniżej czasami Panie zamiast zmieniać całe włosy, doklejały sobie po prostu różnobarwne pasemka 🙂

Włosy dla każdego?

Oglądając te filmy i zdjęcia, które udało mi się znaleźć, nie opuszcza mnie wrażenie, że mimo wszystko nie był to mocno popularny trend w ówczesnych czasach. Wydaje mi się, że  częściej można go było zobaczyć w kolorowej prasie i filmach niż u przeciętnych zjadaczek chleba. Nie udało mi się znaleźć, żadnego zdjęcia ,,normalnej” kobiety, po za tymi prasowymi i filmowymi. Być może to dlatego, że w dużej mierze panowały jeszcze czarno-białe zdjęcia.  Nie zmienia to jednak faktu, że taka moda się pojawiła i miała również przebłyski w kolejnych, bardziej szalonych dekadach np. w latch 80-tych.

Prawdopodobnie Pani miała więcej niż jeden kolor włosów na głowie. 
Shirley McLaine w filmie What a Way to Go

Babcie w płukankach

Jako dziecko widywałam starsze Panie, które miały lekko fioletowe włosy. Zapewne osiągały je dzięki płukankom. Wtedy taki kolor wydawał mi się lekko dziwaczny. Dziś mam zupełnie inne zdanie na ten temat 😉 Nie tylko dlatego, że zmienił mi się gust, ale również dlatego iż rozumiem, że dla tych pań może to być powrót do przeszłości. Po za tym uważam, że to urocze i pięknie prezentuje się na siwych, niemal białych włosach.

A co Wy o tym sądzicie? Chodzilibyście w takich włosach, czy jednak wolicie je oglądać u innych? A może wcale się Wam nie podobają?

Buziaki!

Sylwia

2 thoughts on “Kolorowe włosy są retro!

  1. Dzięki za ten wpis 😉 Ostatnio w dyskusji w grupie na FB pojawił się wątek kolorowych włosów w przeszłości i bardzo mnie to interesowało. Zaspokoiłaś trochę moją ciekawość :3

    • Bardzo się cieszę! Temat jest zaiste ciekawy, żałuje, że nie udało mi się znaleźć na ten temat więcej informacji 🙁
      Serdecznie pozdrawiam!

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.